UTOPIJNY

DOBROSTAN >#I?

Czy dążenie do dobrobytu to utopia? Czy jest to stan MOŻLIWY do urzeczywistnienia, CZY jest wyłącznie NIEOSIĄGALNYM marzeniem? Czym jest i co dobrobyt dla nas oznacza?


Podczas pierwszej edycji TEDx TymienieckiegoStreet, postanowiliśmy zmierzyć się z bardzo ważnym dla nas zagadnieniem jakim jest dobrostan i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Dwa lata w izolacji odcisnęły na nas piętno i sprawiły, że skupiliśmy większą uwagę na ten aspekt naszego życia i nie tylko jako jednostkowe odczuwanie tego stanu, ale i społeczne. Naszym celem jest omówienie tematu na tyle szeroko i uniwersalnie, aby mogli się z nim utożsamiać ludzie z różnych środowisk.

Ważnym aspektem podczas wydarzenia będzie: edukacja w obszarach rozwoju osobistego, technologii, designu, rozrywki; networking; inspiracja do dalszego zgłębiania wiedzy i rozrywka.


TEDx TymienieckiegoStreet to lokalne wydarzenia skupiające i angażujące łódzką społeczność do poruszania ważnych tematów, a co za tym idzie prowadzenia dialogu oraz inicjowanie działania. To wyjątkowe wydarzenie będzie składało się z prelekcji, pokazów i przedstawień. Na TEDx TymienieckiegoStreet postaramy się odpowiedzieć na wiele nurtujących nas pytań. Będziemy chcieli zachęcić uczestników do dalszego zgłębiania wiedzy, inspirować do rozmów i działania.

CZYM JEST TEDxTymienieckiegoStreet?

CZYM JEST TEDx?

TED jest globalną instytucją stworzoną dla promowania idei wartych rozpowszechniania

Ta coroczna, międzynarodowa konferencja skupia w jednym miejscu wiodące światowe umysły: technologów, naukowców, aktywistów, projektantów, artystów. 

Pierwsza konferencja w ramach TED odbyła się w 1984 roku i od tej pory w unikalny sposób łączy ludzi z trzech różnych obszarów: technologii, rozrywki (entertainment)

i designu.